نقش دوربین‌های حرارتی در کنترل کرونا

دوربین‌های حرارتی و کرونا

نقش دوربین‌های حرارتی در کنترل کرونا

 

در این مقاله نقش دوربین‌های حرارتی در کنترل کرونا بررسی میشود.یکی از بهترین راه های کنترل کرونا استفاده از تکنولوژی دوربین مداربسته است. با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا، سازمان‌های بسیاری در سراسر جهان به دنبال راهکارهای مختلفی برای کنترل و پیشگیری از شیوع این بیماری هستند.از طرفی هم تعطیل شدن یا دورکاری در بسیاری از سازمان‌ها غیرممکن است. یکی از تجهیزاتی که در این زمینه به کمک سـازمــان‌ها و ادارت آمده است، دوربین‌های مداربسته حرارتی هستند. امروزه دوربین‌های مداربسته در زمینه‌های مختلفی از جمله امنیـت، نظارت و حتی عوامل ملزوم به پیشگیـری راه‌گشا بوده است. یکی از روش های کاربردی استفاده از دوربین مداربسته در جهات پیشگیری از عوامل آسیب زا، به کار گرفتن دوربین‌های حرارتی پیشرفته است.

استفاده از دوربین‌های مداربسته حرارتی در کشورهایی مانند چین به ویژه شهر ووهان که سرمنشأ ویروس کرونا بوده است، بسیار نتیجه‌بخش حاصل شده است. همچنین استفاده از تجهیزات دوربین‌های مداربسته حرارتی در راه مقابله با کرونا در شهرهایی مانند لندن نیز گزارش شده که از قابلیت‌های مختلف آن، نظیر تشخیص چهره و اندازه‌گیری دما بهره برده‌اند. در نتیجه نقش دوربین های حرارتی در کنترل کرونا حائز اهمیت است .

این نوع از دوربین‌ها جزو بهترین دوربین‌های مداربسته امنیتی پیشرفته در جهان به حساب می‌آیند .امکانات و قابلیت‌های چندجانبه دوربین‌های حرارتی در تشخیص کرونا موجب شده تا درخواست برای این نوع دوربین‌های مداربسته افزایش یابد. در سرتاسر جهان مسئولین مربوطه در پی استفاده از این تجهیزات برای مهار کردن معضل کرونا هستند. کـارایی ارزشمندی که دوربین‌های حرارتی دارند موجب می‌شود تا هم به صورت ابـزاری مجزا و کامل و هم به صورت قابلیتی مکمل در کنار سایـر دستگاه‌ها به کار برده شوند تا بتوان به طور چند منظوره از آن بهره برد.

 

نقش دوربین‌های حرارتی در کنترل کرونا
نقش دوربین‌های حرارتی در کنترل کرونا

نحوه تشخیص مبتلایان به کرونا توسط دوربین‌های حرارتی

طبق تحقیقات یکی از علائم شایـع در افراد مبتلا به این ویروس وجـود تب اعلام شده است. این علامت برای بیمـاران کرونایی دمـای مشخصی دارد. دوربین‌های حرارتی از قابلیت تشخیص و اندازه‌گیری دما برخوردار می‌باشند. این دوربین‌های مداربسته براسـاس امواج الکترومغناطیسی(فروسرخ) که سطوح از خود منتشر می‌کنند، اطلاعات مورد نیاز را تولید می‌کند. افـراد از خود حرارت ساطع می‌کنند و دوربین‌های حرارتی قادرند تا این امواج را به طور دقیق اندازه‌گیری کنند.  این سیستم‌های نظارتی در صورت تشخیص دمای مشخص تعریف شده از سطوح، زنگ هشدار را به صدا در می‌آورد . همچنین با استفاده از تصاویر ثبت شده و خروجی از این دوربین‌های مداربسته امکان آنالیز داده‌ها میسر می‌شود.

از کنار هم قرار دادن دو ویژگی پرکاربرد دوربین‌های مداربسته می‌توان بازده بالاتری را دریافت کرد.ویژگی تشخیص چهره جهت تشخیص موارد مشکوک مبتلا به ویروس کرونا بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. به وسیله این سیستم چند منظوره تمامی مسیرهایی که به آن‌ها رفت‌وآمد داشته‌اند را مشخص می‌کند. از این رو به مردم همجوار با آن مناطق آلوده آگاهی لازم داده می‌شود تا از خطرهای احتمالی دور بمانند.

 

شرکت پیشرو گستر رایانه پارسیان با بیش از دو دهه فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات آماده ارائه انواع خدمات مشاوره، طراحی، تأمین تجهیزات، پیاده سازی و اجرا، پشتیبانی و توسعه به کلیه سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی در زمینه های شبکه های کامپیوتری ,دوربین های مدار بسته , سیستم های کنترل تردد , اتاق مانیتورینگ و اتاق سرور می‌باشد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *