طراحی و اجرای اتاق مانیتورینگ

اتاق مانیتورینگ چیست؟

اتاق مانیتورینگ محلی برای جمع‌آوری و مشاهده تصاویر دوربین‌های مداربسته که در نقاط مختلف محیط کار یا شعبات نصب شده‌اند، می‌باشد. در واقع اتاق مانیتورینگ محلی برای کنترل کامل و دقیق بر چگونگی نحوه کارکردن کارمندان، کارگران و یا محافظت از دارایی های یک سازمان می‌باشد. تصاویر کلیه دوربین های مداربسته در این اتاق کنترل و هدایت میشوند . بطور کلی این اتاق شامل چندین مانتور بزرگ و کوچک، تجهیز شده به سیستم برق اضطراری، تهویه و … می باشد.

اتاق کنترل به‌عنوان مرکز و قلب عملیاتی هر سازمان یا ارگان به شمار می‌رود که مهم‌ترین نقش را جهت ارتقاء راندمان کاری کارکنان ایفا می‌کند. اتاق مانیتورینگ در ایجاد نظارت مؤثر و کارآمد و تصمیم گیری های دقیق و حیاتی سازمان ها نقش مهمی دارد. با توجه به افزایش روزافزون نرم افزار های مدیریت تصاویر و نظارت تصویری، یک اتاق مانیتورینگ استاندارد باید شرایطی را فراهم کند تا علاوه بر رفع نیاز یکپارچه سازی اطلاعات، مدیریت سیستمی کارآمد و ایجاد آسایش حداکثری برای اپراتورها ، مقرون به صرفه نیز باشد.

شرکت پیشرو گستر رایانه، با بکارگیری نیروی متخصص و استفاده از برندهای برتر تجهیزات در زمینه طراحی و اجرای اصولی و حرفه‌ای اتاق مانیتورینگ دوربین مداربسته و تجهیزات کنترلی، سعی بر جلوگیری از هدر رفتن انرژی، وقت و هزینه اضافی سازمان‌ها، ارگان‌ها و شرکت‌های طرف قرارداد دارد.

قابلیت های اتاق مانیتورینگ:

  • دسترسی و نظارت بر تمامی تصاویر از نقاط مختلف در یک مکان مشخص
  • امکان کنترل تصاویر یک دوربین از چندین محل
  • امکان محدودیت دسترسی هر یک از کارکنان به تصاویر
  • دسترسی به تصاویر ضبط شده، کنترل دوربین، تنظیمات و…

 

پروژه های انجام شده توسط شرکت پیشرو گستر رایانه:

یکپارچه سازی سیستم نظارت تصویری اتاق مانیتورینگ -شهرداری اصفهان (1000 کانال نرم افزار ایرانی رصد)

طراحی ,تامین اجناس و اجرای اتاق مانیتورینگ جدید کارخانه JTI -سایت زنجان