سیستم برق اضطراری (ups)

 

برق یو پی اس ( UPS ) که مخفف Uninterruptiple Power Supply است و معادل فارسی آن، منبع تغذیه بدون وقفه است، نقش مهمی در تامین برق مطمئن در دستگاه‌های مختلف ایفا می‌کند. استفاده از UPS به عنوان برق بدون‌وقفه برای اماکنی که مجهز به سرور مرکزی، سیستم‌های کامپیوتری، دوربین‌های مداربسته، و به طور کلی سیستم‌های امنیتی و اطلاعاتی هستند، ضروری می‌باشد. همچنین برای مجتمع‌های مسکونی، تجاری و اداری که افراد زیادی در آنها حضور دارند، مراکز یا سازمان‌هایی که قطع برق در آنها موجب وارد آمدن خسارات جبران‌ناپذیر می‌شود، و از همه مهمتر در مراکز حساسی مانند بیمارستان‌ها که قطع برق می‌تواند منجر به از بین رفتن جان انسان‌ها شود نیز وجود سیسم برق بدون‌وقفه (UPS) اجتناب‌ناپذیر می باشد. شرکت پیشرو گستر رایانه با بهره‌گیری از تجارب و دانش متخصصین خود در این حوزه خدمات گسترده و متنوعی ارائه می‌نماید.

نحوه عملکرد سیستم برق اضطراری یو پی اس

نحوه عملکرد سیستم برق اضطراری یو پی اس بدین گونه است که با قطع ناگهانی برق شهری، فعالیت اجزای برق اضطراری آغاز شده و به عنوان منبع تغذیه در دستگاه‌های مصرف کننده به کار می‌روند.در دیتاسنترها، سیستم‌های یوپی‌اس را می‌توان طوری تنظیم کرد که در هنگام قطع برق یا خالی شدن ظرفیت باتری‌ها، به سرورها هشدار دهد تا به طور منظم و عادی خاموش شوند. در نتیجه از آسیب به سرور جلوگیری خواهد شد.

اهمیت سیستم برق اضطراری

امروزه برق جزئی از زندگی شده است و نبود آن زندگی خیلی از آدم ها و کسب و کار ها را فلج می کند. پس باید سیستمی باشد که در مواقع قطع برق که در حوادث مختلف مانند باد شدید اتفاق می افتد نبود برق را جبران کند.این سیستم برق از وارد آمدن خسارات سنگین مالی به کسب و کارها جلوگیری می کند و از بروز مسائل و مشکلات زیاد و خسارات جانی در مراکز پزشکی هم جلوگیری می کند.یکی دیگر از اهمیت سیستم برق اضطراری این است که با توجه به افزایش هزینه های سخت افزاری و نرم افزاری وسای برقی، استفاده از سیستم برق اضطراری (UPS) مقرون به صرفه می باشد.